Paintball to świetna gra, która ma wielu fanów w naszym kraju. Sprzęt paintballowy potrzebny do gry można kupić lub wypożyczyć, ale jeśli często grasz w paintball i chcesz wyposażyć swoje miejsce gry, sklep paintballowy zapewni Ci to, czego potrzebujesz. W sklepie paintballowym można znaleźć kulki paintballowe, pistolety paintballowe i maski. Kupisz tam również wszystkie akcesoria do paintballa, takie jak kamizelki, spodnie, rękawice i tak dalej.

W sklepie paintballowym można dostać wszystko – od prostego markera dla początkujących po najwyższej klasy model ze specjalnymi funkcjami, które są odpowiednie głównie dla profesjonalnych graczy lub doświadczonych amatorów. Kulki paintballowe używane w tej grze mają różną wagę: 0.68 gramowe lekkie kulki o niskiej prędkości są odpowiednie dla początkujących, którzy grają niezbyt często; kulki o średniej wadze z prędkością do 220 stóp na sekundę (fps) przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych użytkowników; ciężkie kulki ważące około 0,95 g zapewniają maksymalną wydajność podczas gry, ale wymagają dobrego sprzętu.

Sklep paintball, co w nim kupisz?

W sklepie paintballowym można kupić pistolety paintballowe, kulki paintballowe i maski paintballowe. Pistolety dzielą się zazwyczaj na dwie kategorie: automatyczny lub półautomatyczny marker paintballowy (marker) – marker, który po naciśnięciu spustu wystrzeliwuje tylko jedną kulkę w danym momencie, co pozwala na osiągnięcie dokładności; elektropneumatyczny paintgun (pistolet elektropneumatyczny / EPG), który jest zazwyczaj droższy od innych markerów i posiada elektroniczny zawór elektromagnetyczny zamiast ręcznego systemu bolcowego do napinania kurka.

Kulki paintballowe należy kupować w zależności od kalibru – wielkości kulek używanych przez nasz paintgun, aby nie zacinały się i nie łamały podczas gry. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego są wykonane – plastikowepaintball’e są dobre do pistoletów paintballowych z niskim ciśnieniem, ale szwy plastikowych kulek mogą być łatwo złamane, gdy dostaną się do twojego markera.

W sklepach z akcesoriami paintbolowymi dostaniesz cały zestaw przedmiotów potrzebnych do rozgrywki. Tutaj można kupić pistolety paintballowe, kulki paintballowe i inny sprzęt. Sklepy paintballowe znajdują się zazwyczaj w miejscach, gdzie mają dużą liczbę odwiedzających – na przykład w pobliżu pól paintballowych lub przy trasach, którymi często porusza się wiele osób lubiących grę w paintball.

Oferty w sklepach paintballowych zależą przede wszystkim od ich lokalizacji. Jeśli kupujesz swoje rzeczy online, to prawdopodobnie nic nie będzie ograniczać Twojego wyboru, ale jeśli chcesz odwiedzić sklep osobiście, to dobrze jest wiedzieć, co dokładnie te sklepy sprzedają, aby nie okazało się, że zbyt wiele czasu straconego podczas zakupów (i nadal będzie wystarczająco dużo wolnego czasu po zakupie tego całego sprzętu do gry)Paintball to świetna gra, która ma wielu fanów w naszym kraju. Sprzęt paintballowy potrzebny do gry można kupić lub wypożyczyć.