siatka-leśna

Sady i pola uprawne przede wszystkim w okresie zbiorów to smaczny kąsek dla leśnych zwierząt. Aby uniknąć spustoszeń w swoich zbiorach, warto odpowiednio zabezpieczyć swój teren uprawny. Do tego celu najlepiej sprawdzi się siatka leśna od sprawdzonego producenta.

Siatka leśna – właściwości

Jest to produkt, którego zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczanie terenów leśnych, upraw rolniczych czy sadów przed dzikimi zwierzętami, które na tych terenach dopuszczają się czasem bardzo dużych spustoszeń. Jej konstrukcja została tak zaprojektowana, aby jak najlepiej chroniła tego rodzaju obszary. Została ona wykonana z ocynkowanego drutu, który odznacza się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ponadto siatki leśne odznaczają się odpowiednim mniejszym lub większym zagęszczeniem. Mogą mieć oczka lub splot węzłowy, dzięki czemu można dobrać siatkę leśną, która będzie idealnie wpisywać się w nasze potrzeby oraz preferencje. Wszystko oczywiście uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i finalnego umiejscowienia siatki leśnej.

Rodzaje – grubość drutu, wysokość i zagęszczenie

Siatka leśna dostępna jest w bardzo różnorodnych rodzajach. Przede wszystkim może różnić się grubością zastosowanego druta oraz rodzajem i zagęszczeniem oczek. Ponadto dostępna jest również w różnych wysokościach. Dzięki temu można dopasować ją adekwatnie do swoich potrzeb. Do montażu siatki niezbędne jest także zastosowanie dodatkowych elementów, takich między innymi jak słupki, które można zakupić wraz z siatką. Dzięki temu odpowiednio zamontowana siatka będzie długo i wydajnie pełniła swoje funkcje. To, na co warto szczególnie zwrócić uwagę, to jej odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne – siatki powinny długo i wydajnie służyć przede wszystkim nie ulegając korozji. Dlatego mogą różnić się także grubością ocynku.

Zastosowanie siatki leśnej

Siatka leśna ma zastosowanie nie tylko do odgradzania obszarów leśnych i upraw rolnych. Równie efektywnie wykorzystuje się ją do takich celów jak ogradzanie terenów budowy, wydzielanie stref na autostradach w czasie remontów, grodzenia wybiegów i pastwisk, a także jako tymczasowe ogrodzenie dla prywatnych posesji. W zależności od przeznaczenia i potrzeb można zdecydować się na siatkę cieńszą i z mniejszym lub większym zagęszczeniem oczek. Parametry siatek to także wyznacznik ceny, więc tym bardziej warto dobrze zapoznać się z pełnym asortymentem, aby wybrać taki produkt, który najlepiej wpisze się w potrzeby każdego klienta.